Hogwarts Academy
Добре дошли! Регистрирайте се, ако форума Ви харесва!
Hogwarts Academy
Добре дошли! Регистрирайте се, ако форума Ви харесва!
Hogwarts Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Academy

Училище за вълшебства и магии Хогуортс
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Пробно РП

Go down 
+2
Проф.Анаи Блек
Елеонор Мозли
6 posters
АвторСъобщение
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6297
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Пробно РП Empty
ПисанеЗаглавие: Пробно РП   Пробно РП EmptyНед Ное 15, 2009 6:57 pm

Тук искам ВСЕКИ да напише по едно пробно РП! РП-то НЕ трябва да е по-малко от 15 реда! Ето ги и критериите:

1. Няма правописни и пунктуационни грешки - 10 т.
2. Изреченията не са кратки, а са описателни - 5 т.
3. Не се отклонявате от разказа - 10 т.
4. Минавате на нов ред, когато е нужно - 5 т.
5. Цялото Ви РП не е в диалози - 10 т.
6. В РП-то присъстват прилагателни, няма повторения и всичко в текста се разбира - 10 т.


Най-много точки, които можете да съберете, са 50!


Последната промяна е направена от Елеонор Мозли на Чет Дек 03, 2009 11:16 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Проф.Анаи Блек
Директор, Отвари, Трансфигурация, ръководител на Слидерин
Директор, Отвари, Трансфигурация, ръководител на Слидерин
Проф.Анаи Блек


Female Leo Pig
Брой мнения : 211
Точки : 5591
Рожденна дата : 09.08.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Годрикс Холоу

Герой
Име на героя: Анаи Блек
Години на героя: 21 години

Пробно РП Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пробно РП   Пробно РП EmptyПон Ное 16, 2009 6:05 pm


Нощта беше тиха и безветрена. Наоколо не потрепваше ни листец, ни борова клонка. Кората на дърветата по откритата на североизток страна на планинския склон беше още влажна, почти мокра; довеяният сняг се беше разтопил от първите лъчи на пролетното слънце. Откъм реката, която лъкатушеше край хълмовете, се издигаха мъгли...
На прозореца седеше малко момиченце. То седеше ден и нощ без да продумва. Отдалеч се чуваше кукумявка: сигурно оплакваше някой мъртвец помисли си момичето. Козодой и куче виеха на умряло, вятарът се опитваше да нашепне нещо, а по гърба на момичето пропълзяваха студени тръпки. Откъм близката горичка се чу стенание, сякаш някой призрак искаше да разкаже какво му тежи на душата, а не можеше. Затова не си лежи спокойно в гроба, ами всяка нощ скита и оплаква. Мислите на момиченцето Аси, обаче бяха насочени към нещо съвсем друго.
Предусещането на тайната и непозната вест от родителите й, сякаш дебнеха враждебност и опасност. Баща й не е могъл да знае, че ще умре така, когато ги беше изпратил при старецът.
Нещо изшумоля в короните на дърветата, Аси наостри слух. Помисли си, че две диви котки се гонят наблизо; те тичаха на всички посоки. Можеше и да са рисове. Зверовете фучаха. Вече бяха съвсем наблизо до прозореца на Аси. Дивите зверове се бяха вкопчили един в друг и се хапеха. Правилно беше предположението на Аси - бяха рисове. Един сух клон се отчупи. Двата звяра се строполиха мъртви на земята...
- Аси.
Гласът се чу някъде зад момичето. На вратата стоеше братчето й Ейдън, който също бе видял случилото се...



П.С - може би ти се струва малко тъжно, но друго не измислих
Върнете се в началото Go down
http://our-world.bulgarianforum.net/
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6297
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Пробно РП Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пробно РП   Пробно РП EmptyПон Ное 16, 2009 10:27 pm

1. Няма правописни и пунктуационни грешки - 9 т.
2. Изреченията не са кратки, а са описателни - 5 т.
3. Не се отклонявате от разказа - 10 т.
4. Минавате на нов ред, когато е нужно - 5 т.
5. Цялото Ви РП не е в диалози - 10 т.
6. В РП-то присъстват прилагателни, няма повторения и всичко в текста се разбира - 10 т.


Общо: 49 т. Много е интересно, браво!


Последната промяна е направена от Елеонор Мозли на Чет Дек 03, 2009 11:16 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Патрисия Джейсън
Новаторче
Новаторче
Патрисия Джейсън


Female Virgo Buffalo
Брой мнения : 32
Точки : 5339
Рожденна дата : 24.08.1997
Присъединил/а се : 24.11.2009
Възраст : 26
Местожителство : Elhovo

Герой
Име на героя: Патрисия Джейсън
Години на героя: 25 години

Пробно РП Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пробно РП   Пробно РП EmptyВто Дек 01, 2009 5:08 pm

Тихият зимен ден течеше еднообразно. Лек сняг прехвърчаше над далечните планини, а слънцето се спотайваше зад облаците. къщата бе малка и уютна, а от прозореца й гледаше Патрисия. Тя знаеше, че скоро ще пристигне сова от директорката на Хогуортс, в което щеше да пише, че е приета за преподавателка. Изведнъж светкавица озари небето, гръмотевица проряза тъмнината, а блестяща мълния прехвърча към отворения прозорец и учели Патрисия, която нямаше време да се защити, право с гърдите. Тя падна бавно като парцалена кукла готова да се строши при допира си със земята. Изведнъж всичко изчезна. Настана страшна тишина. Само падането на дъждовните капки нарушаваше тишината. Тогава в стаята влезе висок красив мъж с черна коса и сини очи.
- Пати, скъпа... - започна той, но видя лежащата на пода жена. - Нeeе.
Викът му разкъса тишината. Той извади пръчката си и я насочи към Патрисия. Заклинанията му не успяваха да възстановят живота у Патрисия. Малка струйка бледо червена кръв потече от устната на Джейсън и пада на ръката й оцветявайки я в бледо червено. очите й седяха отворени и празни. Тялото й лежеше като празна черупка на морското дъно, но вместо мода над него падаха сълзите. Светлината отвори очите на Пари. Тя видя мъж в бели одежди, а около него хор красиви ангели с бели крила пeeха божествена песен.
- Аз.. аз мъртва ли съм? - заекна Патрисия.
- Не, не може да се каже. Имаш още работа не земята. Сега се върни там! - изрече мъжът и насочи ръката си към Джейсън.
Светлината изчезна. Отново настъпи непрогледен мрак. Чуваше се единствено хлипането на мъжа над непотребното никому тяло, лежащо на земята. След малко очите й се отвориха и сякаш живота се завърна в празното тяло. Руменина отново покри лицето й, а сърцето й бавно раздвижи кръвта, пулсираща във вените й. Отново щастлив завършек на една тъжна картина.
Върнете се в началото Go down
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6297
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Пробно РП Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пробно РП   Пробно РП EmptyВто Дек 01, 2009 10:38 pm

1. Няма правописни и пунктуационни грешки - 5 т.
2. Изреченията не са кратки, а са описателни - 5 т.
3. Не се отклонявате от разказа - 10 т.
4. Минавате на нов ред, когато е нужно - 5 т.
5. Цялото Ви РП не е в диалози - 10 т.
6. В РП-то присъстват прилагателни, няма повторения и всичко в текста се разбира - 10 т.


Общо: 45 т. Въпреки това е доста добро!

П.П. Благодаря, че поне ти се сети да напишеш...


Последната промяна е направена от Елеонор Мозли на Чет Дек 03, 2009 11:16 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Джесика Адамс
Втори курс, Слидерин
Втори курс, Слидерин
Джесика Адамс


Female Sagittarius Dog
Брой мнения : 48
Точки : 5343
Рожденна дата : 06.12.1994
Присъединил/а се : 28.11.2009
Възраст : 29
Местожителство : Там където е сърцето ми...

Герой
Име на героя: Джесика Адамс
Години на героя: 12 години

Пробно РП Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пробно РП   Пробно РП EmptyСря Дек 02, 2009 1:49 pm

Поредния горещ ден в Хогуортс. Двора беше пълен с много ученици които се излежаваха и се любуваха на последните дни от ваканцията защото много скоро започваше учебната година която Джесика Адамс чакаше с нетърпение. Единадесет годишната русокоска(днес косата и е руса дълга до кръста)о седеше сама на брега на езерото мислеща си как са близките и. Тя все още не бе получила отговор на писмото си което беше пратила още първия си ден но сигурно Стрела пак се беше изгубила. Стрела е совата на родителите на Джесика но имато изобщо не и подхождаше може би е пълната противоположност на бавната но много красива птица.
По едно време тя се сети за малката чанта до нея в която беше банския на Джесика. Тя съвсем беше забравила че го е взе за да поплува за да се отърве от жегата. Тя стана оправи дрехите си и се скри в горичката до езерото където се облече върза русата си коса и се запъти към езерото. С грациозен скок от един от дин от по големите камъни тя скочи във водата и започна да плува.
Джесика много обичаше да плува както и да сърфира но в езерото едва ли ще се появят вълни. Бащата на Джес я беше научил да плува когато тя е била още четири годишна. Сега тя умело се гмуркаше и играеше във прогладната вода.
След около час тя реши да излезе на меката трева където беше послала съвсем нормална червена хавлия и легна да попече бялата си кожа. Изведнъж нещо кацна върху нея и тя така се стресна че направо подскочи. Но когато погледна тя видя пред себе си не кой а Стрела
-Стрела знаеш ли как ме изплаши - каза Джес на совата пред себе си като леко погали белите и пера.
Момичето взе писмото от крачето на совата разгърна го и започна да чете.

Мила Джес
Много ли липсваш "Джес много лесно различи драсканиците на майка си макар че беше жена пишеше много грозно а когато е писала писмото явно е била много развълнувана" ние е сме много добре, вече ни липсваш. Брат ти веднага окопира стаята ти нали знаеш колко я харесва защото не влиза грам слънце вчера една го изгоних за да почистя. Ханс каза да ти предам че много му липсваш праща ти много целувки и прегръдки. Видя ли вече подаръка надявам се да ти хареса това е нещо което забрави и съм сигурна че си го търсила навсякъде из багажа си "тогава Джес погледна към совата и видя и един пакет тя го отвърза но реши да го отвори след като прочете писмото"
Имаме невероятна новина братовчедка ти Мишел ще се жени за Том онова приятно момче от англия. Сватбата ще е зимата точно когато си във ваканция и ще можеш да присътваш. Ще ти разказвам по късно за това.
Много ни липсваш мила и нямам търпение да се видим
Много целувки и прегръдки
Мама и татко

След като прочете писмото Джесика отвори пакета който не беше много голям. Когато го отвори вътре видя плюшеното си мече. Джес го имаше още от бебе и й беше много скъпо. Майка и беше права че го е търсила с часове из нещата си а той е бил далеч в стаята и удома. След като прочете още въднъж писмото порадва се малко на Стрела и посля я пусна да си ходи Джес събра нещата си и се прибра с спалнята си където щеше да си вземе един душ и после сигурно пак да излезе на разходка.
Върнете се в началото Go down
http://mayhem12.deviantart.com/
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6297
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Пробно РП Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пробно РП   Пробно РП EmptyЧет Дек 03, 2009 11:15 am

1. Няма правописни и пунктуационни грешки - 0 т.
2. Изреченията не са кратки, а са описателни - 5 т.
3. Не се отклонявате от разказа - 10 т.
4. Минавате на нов ред, когато е нужно - 5 т.
5. Цялото Ви РП не е в диалози - 10 т.
6. В РП-то присъстват прилагателни, няма повторения и всичко в текста се разбира - 9 т.


Общо: 39 т. Пълно е с пунктуационни грешки - никъде не си слагала запетай, макар че на доста места трябваше, имаш няколко повторения.
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Бастиян Швайнщайгер
Билкология
Билкология
Бастиян Швайнщайгер


Male Capricorn Rat
Брой мнения : 49
Точки : 5350
Рожденна дата : 18.01.1997
Присъединил/а се : 02.12.2009
Възраст : 27
Местожителство : Лом

Герой
Име на героя: Бастиян Швайнщайгер
Години на героя: 27 години

Пробно РП Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пробно РП   Пробно РП EmptyЧет Дек 03, 2009 7:44 pm

Бастиян бе решил този път да отиде на обяд, но кагато бяха всички от училището, защото Баст обикновено закусваше(12:00ч.), бядваше(16:00ч.) и вечераше(23:00ч.) по типична софиянска схема.Когато отиде на масата на преподавателите бяха почти всички, което го учуди.Защо го учуди ли?Защото гогато той посещаваше това място нямаше никой.Баст беше най-новият преподавател и всички го гледаха малко странно.Бастиян бе облечен в тениска на Челси, долнищото бе на F50, а убувките също бяха на тази марка.Голяма зала бе доста голяма.Имаше една маса която бе перпендикулярно на другите, защото това бе учителската маса.Другите бяха на Слидерин, Рейвънклоу, Грифиндор и Хафълпаф.Баст не одобряваше това според него масата на Слидерин също трябваше да е разпъната перпендикулярно, защото Слидерин бяха най-добрият дом.ВСе пак там всички бяха чистокръвни и това също се харесваше на преподавателя.Както знаето той е твърд на тази тема и подкрепя мнението на Салазар Слидерин(В Хогуортс да се приемат само чистокръвни маьосници)на 100%.Кагато се впусна да минава покрай масите всички ученици започнаха да си шушукат.Това не притесняваше Баст единственият слух който можеше да си разправят, е този случай в който Бастиян използвал допинг на някакво състезание.На масата на учителите имаше няколкосвпбпдни места.Едното от тях беше за Бастиян, а другите те сигурно бяха за преподавателите които тепърва щяха да дойдат.Щом мина покрай директорката и заместник директорката веднага хвърли око на заместник директорката и попърза да се представи:
-Приятно ми е Швайнщайгер, Бастиян Швайнщайгер.Тя се изненада явно не е очаквала Баст да я заговори.
-И на мен ми е приятно.Професор Анаи Блек.Аз преподавам по Отвари и съм ръководителка на дом Слидерин.-представи се жената.
-Аз съм преподавател по Билкология и не съм ръководител на дом.-отвърна Бастиян.

П.П.Може ли после това РП да го напиша и на учителската маса.
Върнете се в началото Go down
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6297
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Пробно РП Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пробно РП   Пробно РП EmptyПет Дек 04, 2009 11:10 am

1. Няма правописни и пунктуационни грешки - 1 т.
2. Изреченията не са кратки, а са описателни - 5 т.
3. Не се отклонявате от разказа - 10 т.
4. Минавате на нов ред, когато е нужно - 4 т.
5. Цялото Ви РП не е в диалози - 10 т.
6. В РП-то присъстват прилагателни, няма повторения и всичко в текста се разбира - 8 т.


Общо: 38 т. Имаш доста правописни грешки! И се пише Обувки, за Бога!

Да, можеш да го напишеш и на учителската маса, но да е малко по-разбираемо. И с по-малко грешки.
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Alice Raven
Черни изкуства, Легилимантика и Оклумантика
Черни изкуства, Легилимантика и Оклумантика
Alice Raven


Female Taurus Snake
Брой мнения : 27
Точки : 5335
Рожденна дата : 24.04.1989
Присъединил/а се : 25.11.2009
Възраст : 35
Местожителство : -

Герой
Име на героя: Алиса Рейвън
Години на героя: 20 години

Пробно РП Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пробно РП   Пробно РП EmptyСъб Дек 12, 2009 4:19 pm

Отворих очи и се протегнах хубаво. Разтърках очи и внимателно се изправих, за да не събудя Алекс. Беше толкова красив докато спи! Сложих си халата и слязох на долния етаж, да направя закуска. Набързо сложих кафеварката на котлона и няколко сандвича във печката. Отгоре се чу топуркане, което беше знак, че приятелят ми е станал. След няколко минути той слезе облечен нормално, за разлика от мен- бях още по пижама. Той седна на масата и аз сложих изпечените сандвичи и кафето посредата. Седнах и поведох разговор:
- В колко часа трябва да си в Дурмщранг?
- Ами, нямам определен час, но предполагам към десет единадесет.- отговори той и зададе въпроса си.- А, ти?
- Ами сега е седем, а мен ме викат към девет. Значи имам два часа.
- Чудесно.- усмихна се той и ме целуна.
Засмях се и казах шеговито:
- Може да отида по пижама, а пък ти ще ми донесеш дрехите.
Кухнята се изпълни със звънтящия му смях. Засмях се и аз и замахнах към масата. Съдовете подскочиха във въздуха и влязоха в мивката. Гъбата литна към тях и ги насапуниса, а водата побърза да ги измие. Кърпата ги избърсваше една по една и те политаха към шкафа. За пет минути свърших работа за половин час. Качих се на горния етаж и леглото се самооправи, а дрехите на Алекс и моите излитаха от гардероба сгънати и се пъхаха в отворените куфари на пода. След известно време багажът беше готов. Махна към куфарите и те се плъзнаха по стълбището с меко приземяване долу. Взех един сак от гардероба и вътре бързо се наредиха козметиката, книгите, пергаментите, перата и учебниците ми. В дамската си чанта сложих преносима козметика, тефтер, магическата пръчка, четка за коса, ластици, фиби и кутийка с колието, което Алекс ми беше подарил наскоро. Погледнах часовника си. Вече беше осем и половина. Имах време да пооправя и изчистя в къщата. Извадих пръчката си и прахът и мръсотията бързо се събраха в някакъв съд и побързаха да се самоизхвърлят. Препаратът и стирката бързо се заеха да чистят, а аз се преоблякох в панталон, блуза и мантия. Настъпи трудния момент- кой от любимците си да взема с мен. След доста размисъл реших, че Серлин(соата ми), ще е най- подходяща. Тъжно прегърнах Спенс(идва от Спенсър- котката на Алиса) и Дейв(идва от Дейвид- кучето на Алиса) и ги погалих. Те измяучиха и излаяха в отговор. Щеше да ги гледа съседското мъгълско момиче- Селена, която много ги обичаше и доста ме харесваше. Взех клетките на всички и те примирено се прибраха вътре без борба. Извадих ботушите и зимното си палто със сребърни закопчалки. В Калифорния беше топло, но в "Хогуортс" беше септември и времето беше студено за калифорнийка като мен. Заслизах надолу с обувките и наметалото в ръка и в другата с дамска чанта и пръчка, която поддържаше клетките във въздуха. Спокойно слязох долу и струпах останалия багаж долу. Имаше още дваисетина минути и Алекс се качи да си събере другите неща в сак като мен. Беше готов след десет минути и се върна с мантия и дебела зимна мантия, заради ниските градуси в "Дурмщранг". Заедно отидохме до къщата на Селена и й дадохме Спенсър и Дейвид. Тя ме прегърна за довиждане и се прибра вътре. С Алекс бързо се върнахме в къщата и се магипортирахме в различни посоки. Аз отворих очи и се намерих пред вратите на величественият "Хогуортс". Отворих и се запътих с равномерна крачка към училището...
Върнете се в началото Go down
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6297
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Пробно РП Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пробно РП   Пробно РП EmptyСъб Дек 12, 2009 6:33 pm

1. Няма правописни и пунктуационни грешки - 8 т.
2. Изреченията не са кратки, а са описателни - 5 т.
3. Не се отклонявате от разказа - 10 т.
4. Минавате на нов ред, когато е нужно - 5 т.
5. Цялото Ви РП не е в диалози - 10 т.
6. В РП-то присъстват прилагателни, няма повторения и всичко в текста се разбира - 10 т.

Общо: 48т. Браво!
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Sponsored content





Пробно РП Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пробно РП   Пробно РП Empty

Върнете се в началото Go down
 
Пробно РП
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts Academy :: Първи стъпки :: За форума-
Идете на: