Hogwarts Academy
Добре дошли! Регистрирайте се, ако форума Ви харесва!
Hogwarts Academy
Добре дошли! Регистрирайте се, ако форума Ви харесва!
Hogwarts Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Academy

Училище за вълшебства и магии Хогуортс
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Четвърти урок

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6289
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Четвърти урок Empty
ПисанеЗаглавие: Четвърти урок   Четвърти урок EmptyПон Яну 18, 2010 11:35 am

Влязох в напълно празна стая. Бях бързала много, за да стигна дотук. Не исках слънчевите лъчи да ме уловят. Беше доста неприятно, че по-голямата част от пътя ми към кабинета по ЗСЧИ беше точно през източните коридори, където слънцето сега вече огряваше тъмните ъгли. Всички намираха това за много красиво, но на мен никак не ми бе приятно.
Чудех се сега какво можех да правя още половин час, докато дойдат първите ученици. В този момент се чу тропане по прозореца. Погледнах натам - беше сова. Отидох бързо до прозореца, отворих го, и птицата влезе бързо в стаята. На крачето й бе завързано листче. Отвързах го и го разтворих, като погледът ми бързо се местеше по редовете.

"Открих нещото. Не мога да ти кажа какво е сега. След часовете ела при мен."

Беше от Кристофър. Говореше за нещо, а не за някой. Значи трябваше да се притеснявам още повече. Лошо. Много лошо.
Дадох на совата малко храна и след това я пуснах да излети обратно към соварника. В този момент вратата се отвори, а аз бързо затворих прозореца и се озовах на стола си.
-Здравейте. - поздравих влизащите ученици. Скоро звънецът би и започнах с урока. - Мисля, че не съм ви запознала със смъртожадните. - няколко по-смели ученички кимнаха. Замахнах към дъската и там се появи целия урок.

Смъртожадните са група подръжници на Волдемор, които вършат зли дела в името на Черния Лорд. Смъртожадните са облечени в черни роби и носят маски. Те са мъже и жени, които са готови да убиват, измъчват и заплашват всеки по нареждане на Черния Лорд. На всеки от тях им е поставен Черният знак. Когато Волдемор иска да ги призове, той просто докосва Черния знак на някой смъртожаден или своя собствен. Тогава всички смъртожадни са длъжни моментално да се магипортират при него. Естествено, след падането му през 1981 г., много смъртожадни започват да лъжат, че са били под контрола на проклятието Империус. Все пак има такива, които никога не отричат, че са негови поддръжници - Белатрикс Лестранж, например. Почти всички смъртожадни, учили в Хогуортс, са разпределяни в дом Слидерин. Всички, освен Черния Лорд (Волдемор) и Сивиръс Снейп, са чистокръвни магьосници.

-Това беше урокът ви. Искам за домашно, така да се каже, за прочетете повече информация за смъртожадните в библиотеката. За другия път трябва да знаете поне имената, споменати там. Довиждане. - гласът ми започваше да трепери. Това бе едва първият ми час за днес, а вече нямах търпение да свършат всичките. Учениците излязоха бавно от стаята, но едно момче се забави.
-Професоре? - попита ме той, а аз погледнах въпросително към него. - Може ли да ме дадете разрешение за Забранения отдел?
-Не. Та ти си първи курс! - изражението ми бе съвсем строго, но момчето още стоеше пред мен. Въпреки забраната ми. - Да не мислиш, че като ми се умилкваш, ще ти позволя? Не! Аз съм директорката и каквото кажа, това става! А сега - марш навън! - вече успях съвсем да го уплаша. Първокурсникът избяга навън и вече бях сама. Трябваше да изтърпя още няколко часа...

П.П. РП най-малко 15 реда!
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Хенри Столнбърг
Първи курс, Рейвънклоу, Бияч
Първи курс, Рейвънклоу, Бияч
Хенри Столнбърг


Male Gemini Dragon
Брой мнения : 138
Точки : 5413
Рожденна дата : 10.06.1988
Присъединил/а се : 08.12.2009
Възраст : 35
Местожителство : Стара Загора

Герой
Име на героя: Хенри Столнбърг
Години на героя: 11 години

Четвърти урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Четвърти урок   Четвърти урок EmptyПон Яну 18, 2010 8:44 pm

Чудесни новини долетяха до Хенри,който се намираше във Библиотеката и четеше поредният том за най-страшните магически създания.Имаше известна пауза във неговоот време,доакто започне следващият час,таак че реши че малко четене ще му се торази добре.Момчето беше се задълбочил толкова,че въобще не усети присъствието на библиотекарката до себе си,която се надвеси над него и му сложи някакъв вестник.
-Нали беше абониран за спортния всетник "Спорт и постижения"?Мисля,че ще откриеш досат интересни неща във статийте-каза жената и отноов се върна на работа.Хенри остави книгата и разтвори вестинка на първа страница,където попадна на следнот заглавие:
"Най-добрият британски тенесист Тим Х. се класира за финала на тенис турнира във Лондон след победа със 4:6,6:4,:7:5 над италианеца Флавио Фоджини.Спор за титлата,той утре ще се изправи срещу ирландецът Питър Гъликсън.
-Супер,браво на него,занех че ще опбеди-зарадва се момчето,което следеше редовно всеки турнир и затова се беше абонирал за няколко такива издания.
Щом приключи със заниманието си,остави книгата при рафта и тръгна за часът по ЗСЧИ,който беше по програма.Нещата в последно влеме доста добре се развиваха за негои той беше напълно забравил своите изпълнения по време на часовете.
Щом влезе във стаята,поздрави вече във обичайното си настроение учителката и се настани на масата отпред.Главата му беше вече лишена от всякакви глупости и максимално се концентрира само върху уроците и задачите,който ще получава.Този час премина на доста бързи темпове поради липсата на ученици,но на Хенри пък му беше доста забавно и изслуша темата за смъртожадните със голямо вълнение.Нямаше особенно високо мнене за тях,но пък беше почитател на техните сили и начинът по който си постигат целите.
За домашно си записа да прочете материала във бибилотеката за най-популярните подръжници на Волдемор,защото се очертаваше,че следващият път ще има устно изпитване.На бързо си записа по-голямата част от урока и след дев минути вече момчето вече се намираше навън,където се готвеше за предстояща тренировка по Летене.
Върнете се в началото Go down
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6289
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Четвърти урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Четвърти урок   Четвърти урок EmptyПон Яну 18, 2010 9:09 pm

+15 т.
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Sponsored content





Четвърти урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Четвърти урок   Четвърти урок Empty

Върнете се в началото Go down
 
Четвърти урок
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Четвърти урок
» Четвърти урок
» Четвърти урок
» Урок №1!
» Втори урок

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts Academy :: Учебните предмети :: Защита срещу Черните изкуства-
Идете на: