Hogwarts Academy
Добре дошли! Регистрирайте се, ако форума Ви харесва!
Hogwarts Academy
Добре дошли! Регистрирайте се, ако форума Ви харесва!
Hogwarts Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Academy

Училище за вълшебства и магии Хогуортс
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Първи урок

Go down 
АвторСъобщение
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6287
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Първи урок Empty
ПисанеЗаглавие: Първи урок   Първи урок EmptyЧет Яну 14, 2010 11:35 am

Вече успявах да се държа що-годе добре с учениците. Не ми беше приятно да се насилвам да се усмихвам и да бъда приветлива, при положение, че ми се искаше да се хвърля от някоя скала. Макар че и да го направех, само щях да пробия дупка в земята.
Влязох в кабинета по Легилимантика и Оклумантика. Пътят дотук ми бе съвсем неприятен - по тези гадни, мръсни, студени и мрачни коридори в Подземията. Даже срещнах и една мишка...
Стаята все още бе почти празна. Имаше едва две ученички. А се бяха записали три. Едната от тях пък беше напуснала. Значи щях да започвам урока...
Мракът в помещението ме дразнеше, затова измагьосах трийсетина ароматни свещи, които се поставиха във всяко кътче на стаята. Вече атмосферата бе съвсем различна.
-Здравейте... Днес ще ви запозная със самия предмет. - поздравих слидеринките и замахнах към мръсната дъска. Тя се почисти и след това се появи текст.

Легилимантиката е изкуство в магьосническия свят за четене на мисли. Преди време Черният магьосник Лорд Волдемор използвал това средство за да побърква жертвите си, в следствие на което те са искали собствената си смърт. За да се предпази човек от подобно четене на мисли, трябва да владее Оклумантиката. Това е предпазване, затваряне на ума. Трябва да се освободите от всякакви мисли и така си осигурявате защитата от Легилимантиката.

-Това е съвсем накратко. Искам да ми напишете за домашно нещо като съчинение, където да кажете защо сте избрали да изучавате този предмет. Какво ви харесва в него, какво не и такива неща. А сега - довиждане. - двете момичета излязоха от кабинета, а аз заключих след тях. С голяма неохота тръгнах нагоре, като се радвах, че поне скоро щях да изляза на чисто и светло.

П.П. РП най-малко 10 реда, домашното на ЛС.
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
 
Първи урок
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Първи урок
» Първи урок
» Първи урок
» Първи урок
» Първи урок

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts Academy :: Учебните предмети :: Легилимантика и оклумантика-
Идете на: