Hogwarts Academy
Добре дошли! Регистрирайте се, ако форума Ви харесва!
Hogwarts Academy
Добре дошли! Регистрирайте се, ако форума Ви харесва!
Hogwarts Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Academy

Училище за вълшебства и магии Хогуортс
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Шести урок

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6297
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Шести урок Empty
ПисанеЗаглавие: Шести урок   Шести урок EmptyПон Яну 11, 2010 11:26 am

Най-накрая. Предпоследния урок по Вълшебство, нямаше да преподавам нищо ново. А учениците... Е, ако не се бяха подготвили добре, щяха да имат доста лоши оценки. Което въобще не бе за препоръчване.
Ходех по коридорите към кабинета по Вълшебство, като си мислех за отминалия ден. Това момиче... Айшевария, с която се запознах на трибуните... Беше много странна. Някак откровена, но и проникваща в душата на човек. А снощи ми съобщиха, че е напуснала. Мислех, че... И аз не знаех какво мислех.
Отворих вратата на кабинета ми. Вътре вече бяха напълно всички ученици. Нямаше закъснели, нямаше неподготвени. Поне се надявах, де.
-Здравейте. - поздравих ги с необичайна за мен усмивка. Седнах зад катедрата и продължих. - Днес знаете, че ще имаме преговор. Часът ни ще е малко по-дълъг, за да имаме време за всичко. Започваме с преговора, а когато му дойде времето - и с практиката. Надявам се, че сте си научили последните пет урока. - някои кимнаха, а други направиха кисели физиономии. - Добре. Сега, кой ще ми разкаже за класификациите на магиите? - "гора от ръце", но де да беше така. Никой не вдигна ръка. Значи трябваше аз да си избирам... Погледът ми зашари през лицата на учениците. Всички изглеждаха поизплашени. Накрая се спрях на едно момче от мой дом.
-Хенри Столнбърг. Искам да ми кажеш какво знаеш за класификациите на магиите и да ми кажеш и по една магия от всяка категория. - момчето преглътна тежко. В стаята настъпи тишина. - Да? - подканих го и най-накрая рейвънклоуецът заговори.


П.П. Искам първо Хенри да отговори, после пак ще пиша аз. Така ще бъде този урок - избирам си кой да отговори и на какво и той отговаря във форма на РП. И ще ви помоля да не копирате всичко от учебника.
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Хенри Столнбърг
Първи курс, Рейвънклоу, Бияч
Първи курс, Рейвънклоу, Бияч
Хенри Столнбърг


Male Gemini Dragon
Брой мнения : 138
Точки : 5421
Рожденна дата : 10.06.1988
Присъединил/а се : 08.12.2009
Възраст : 35
Местожителство : Стара Загора

Герой
Име на героя: Хенри Столнбърг
Години на героя: 11 години

Шести урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шести урок   Шести урок EmptyПон Яну 11, 2010 10:16 pm

Наближаваше кулминацията на края на срокът във училище и ввсички ученици бяха притеснени заради предстоящият преговор по Вълшебство.Цяла нощ Хенри не спа и през цялото време преговаряше и препрочиташе всичко,което бяха взели и беше записъл във записките си.Прояви изключителна твърдост и въпреки умората,удпя да издържи до сутринта и не позволи да заспи.Въпреки че,когато се погледна наистина видът му беше доста отбълскащ.Бързо погледна към часовника и реши да побърза и д аопарви малко видът си.Надяваше се,че наученето през нощта ще му бъде от полза и ще се справи със предстоящото изпитание.
Докато вървеше към стаята,вътрешно се молеше всичко да мине наред и да няма някакви излагаций.Потисна със всички сили вътрешното предчуствие и заедно със останалите деца влезе вътре,ъкдето ги чакаше вече учителката.
Момчето седна на мястот си и не смееше да вдигне поглед,случайно да не би пък тойй да попадне във полузрението на професор Мозли.
Атмосферата във стаята бше направо врящ котел и всички бяха замръцвали на места тси.Преподавателката изчака нещата да се успокоят повне малко и премина към важната част за часа.
-Хенри Столнбърг. Искам да ми кажеш какво знаеш за класификациите на магиите и да ми кажеш и по една магия от всяка категория.
Истинска тишина настъпи във момента,когато името му беше изречено.Със сигурност можеше да се предположи,че още малко за мине и може и на някой да му стане лошо от напрежение и силно притеснение.Самият Хенри беше във шок като чу името си,а не биваше да бъде по простата причина,че самият той правилно предположи,че ще бъде вдигнат.
Изчака няколко минути да се успокои,да преосмисли въпросът и чак тогава отговори на професор Мозли:
--Класификацията е следната-вълшебство.Това е добра, бяла магия.Магията-неопределена.Може да е и добра и лоша.В повечето случаи обаче е добра.Съществува също така и заклинанието.То обикновено е защитна магия.За да се приложи е нужна концентрация и усилие.
-Сега за черните магии.Проклятието.Тази магия е лоша.Прави се със зла умисъл, черната магия също е зло, но малко по-силно.Прави се с единствена цел да се измъчва жертвата.Остана само още един вид магия-черното проклятие.То както предполагам всички тук знаем е с цел много голямо нещастие, мъчение и дори смърт.Пример за видовете магий са следните:Добра магия-Равиталевс - премахва всякаква болка, освен ако тя не причинена чрез Сорек ; освен това заздравява раните и значително ускорява процеса на регенериране; Сиритиус - появява се като млечно бяла светлина, която нежно докосва кожата на заклинателя и я прави по светла и чиста, без бръчки, рани, пъпки и др.;
Лоша магия-Айкидок - заклинание, което кара дадено перо да греши нарочно, докато се пише с него;
Заклинание-Персемус - магия, чрез която се поправят правописните грешки в дадено съчинение, есе и т.н. Върха на пръчката трябва да докосне сгрешената дума и след това да бъде изречено заклинанието.
Проклятие-Прешерул - заклинанието се появява като тъмен лъч светлина, който след като се разбие в тялото на жертвата, под дрехите й започват да я полазват всякакви малки бубулечки. Това заклинание служи за разсейване на противника.
Отне му на Хенри около петнайсет минети за каже всичко,което беше запомнил и потърсил информацие и при това въобще не беше докоснал.Имаше доста магий и проклятия,който можеше да даде,но въперки че тизи,който изброй не са много популярни,но влизаха във тези категорий.
Вече се чустваше малко по-облекчен,тъй като редът му мина и сега спокойно можеше да си отдъхне.
Върнете се в началото Go down
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6297
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Шести урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шести урок   Шести урок EmptyВто Яну 12, 2010 12:32 pm

Слушах момчето внимателно. Отне му доста време, за да каже всичко това, но си заслужи шестицата. И все пак - откъде ги знаеше тези заклинания, като и самата аз ги бях чувала съвсем бегло?!
-Добре Хенри, получаваш Изключителен. - съобщих му, първокурсникът се усмихна доволно и облекчено седна на стола си. В лицата на останалите вече нямаше толкова много напрежение, сигурно си мислеха, че страшното бе свършило. Но не беше така...
-Така... Кой ще ми разкаже за заклинанията "Инкита Инфламаре", "Алохомора" и "Дензаугео"? - мислех и третото да бъде лесно, но размислих. Изчаках, докато някой не вдигне ръка, но отново нямаше желаещи. Пак бях принудена аз да избирам. - Добре тогава. Нека бъде или Емили Ровър, или Ан Шеверненко. Коя ще бъде първа? - попитах и изчаках около минута, докато двете решат. След това отново заслушах внимателно ученичката.


П.П. Искам да пише или Ан Шеверненко, или Емили Ровър.
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Sponsored content





Шести урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шести урок   Шести урок Empty

Върнете се в началото Go down
 
Шести урок
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Четвърти урок
» Първи урок
» Трети урок
» Втори урок
» Първи урок

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts Academy :: Учебните предмети :: Вълшебство-
Идете на: