Hogwarts Academy
Добре дошли! Регистрирайте се, ако форума Ви харесва!
Hogwarts Academy
Добре дошли! Регистрирайте се, ако форума Ви харесва!
Hogwarts Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Academy

Училище за вълшебства и магии Хогуортс
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Уроченценце номер 1

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Тори Ториейро
Древни руни, Аритмантика, ръководител на Хафълпаф
Древни руни, Аритмантика, ръководител на Хафълпаф
Тори Ториейро


Female Aries Rat
Брой мнения : 49
Точки : 5337
Рожденна дата : 13.04.1996
Присъединил/а се : 25.12.2009
Възраст : 28
Местожителство : Някъде там ...

Герой
Име на героя: Тори Ториейро
Години на героя: 16 години

Уроченценце номер 1 Empty
ПисанеЗаглавие: Уроченценце номер 1   Уроченценце номер 1 EmptyВто Дек 29, 2009 12:41 pm

Андрея току-що бе пристигнала в Хогуортс.Не че преди това не беше идвала, просто преди беше идвала на посещение, а сега щеше да преподава Древни Руни тук, в училището на приятелката си.Тя вървеше уверено, с малки крачки, а токчетата и тракаха по плочките.Снегът на вън се топеше и по пода имаше следи от обувките на децата.Не се притесняваше особено какво ще стане, защото познаваше добре и предмета, и децата.Е, не, че знаеше на кого ще преподава, просто знаеше как да се държи с тях, имаше нужният подход.С всяка крачка към открехнатата врата тя все повече беше сигурна в себе си и уменията, който има.Когато най-накрая се озова пред вратата, стаята жужеше от гласовете на учениците.Жената отвори достатъчно, за да влезе и децата се обърнаха към нея мълчаливо.Тя прекоси стаята проводена от поглдите им и остави учебника си на катедрата.Изчака всички да се пригатвят и после застана пред дъската.Уверено заговори:
-Аз съм Андрея-Мултивера Еко.Можете да ми казвате просто прфесор Еко.Ще ви преподавам по Древни руни.Може би на вас не са ви особено интересни, защото няма практика или нщо подобно, нито на мен.Просто трябва да си пишете домашните и РПтата си прилежно.-Отиде до учебника си и го отвори на първата страница.-Започваме с урока и щом приключим ви пускам на свобода.-Допълни и замахна с пръчицата си към дъската, а там изписано с красиви и четливи букви, седеше следният текст:

Руните са древна келтска магическа система, която показва основните сили в природата, изобразени чрез питкограми. Според едно древноскандинавско предания руните са дар от Бог Один – така се казва и едно от най-известните методи за гадание.
Децата записаха набързо и вдигнаха глави.Тогава красивата учителка продължи:
-Това обаче определението.Нека ви поулесня малко-Руните са древна, магическа азбука.(Това би го разбрал даже и най-големия безмозъчен идиот в света)Те показват основните земни сили в пиктограми-земя, вода, въздух и огън.Има обаче и един бог Один, чието име се използва и за наименование на метод за гадаене.-Довърши тя и отиде да прибере учебниците си.-Няма да ви давам домашно, защото няма от първия ден да ви затормозявам, но искам да прочетете урока от учебника.Двободни сте-довиждане.-Освободи децата, а те излязоха от стаята като пчели от кошер.

Задача 1(незадължиелна, но удължава РПто): Изкажете мнение в класната стая за предмета, както и с кой друг от изучаваните в “Хогуортс” бихте го оприличили.Задачата носи 20 точки.
Задача 2(нея си я искам задължително):ЕДно РПне по-късо от 12 реда.Съжалявам, че толкова много, но щом моето е 20, значи и вашите ще са дълги.Ще има оценки на справилите се добре ученици и някой друга точко за дома ви.
Върнете се в началото Go down
Емили Ровър
Префект на Слидерин, Първи курс
Префект на Слидерин, Първи курс
Емили Ровър


Female Capricorn Buffalo
Брой мнения : 27
Точки : 5300
Рожденна дата : 28.12.1997
Присъединил/а се : 18.12.2009
Възраст : 26
Местожителство : димитровград

Герой
Име на героя: Емили Ровър
Години на героя: 11 години

Уроченценце номер 1 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроченценце номер 1   Уроченценце номер 1 EmptyВто Дек 29, 2009 1:05 pm


Слушах внимателно урока. Учителката ми харесваше. Не я бях виждала преди, но въпреки това ми допадна. Зарадвах се, че бях избрала да уча Древни руни. Хубаво беше, че не беше нужно да помня целите имена на учителите просто проф. Еко. Така беше лесно. Само се нагалаше да помня проф. Анаи Блек и проф. Грейс Блек, защото бяха с еднакви фамилии. Другите бяха лесни. Отворих учебника си на първата страница. Често казано и след като си го купих, го бях разгледаха, но не се бях задълбочавала. Отворих и тетрадката си за да препиша текста:
Руните са древна келтска магическа система, която показва основните сили в природата, изобразени чрез питкограми. Според едно древноскандинавско предания руните са дар от Бог Один – така се казва и едно от най-известните методи за гадание.
Това не беше трудно за запомняне. Проф. Еко започна да го обяснява по - прост начин, но мислех, че то си беше лесничко. Поне мен не ме затрудняваше. Погледнах написаното от мен и се замислих кой беше този бог Один. Позамислих се дали не съм чела или чувала нещо за него. Най - накрая успях да се сетя. Едва ли беше вярно, но какво толкова. Ще си запиша кой мисля, че е Один за да си го знам. Взех перото и написах набързо:

Один е върховният бог в митологията на германите. Повелител на небето и справедливата война, следи за справедливост. Баща на Тор, Тир, Балдур и други богове. Один, върховният бог, седял на трона си в най-великолепната зала на Валхала със златен шлем и в златна броня.
Върнете се в началото Go down
 
Уроченценце номер 1
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Урок номер едно

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts Academy :: Учебните предмети :: Древни руни-
Идете на: