Hogwarts Academy
Добре дошли! Регистрирайте се, ако форума Ви харесва!
Hogwarts Academy
Добре дошли! Регистрирайте се, ако форума Ви харесва!
Hogwarts Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Academy

Училище за вълшебства и магии Хогуортс
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Трети урок

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6288
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Трети урок   Трети урок EmptyВто Дек 15, 2009 11:40 am

Времето ставаше все по-ужасно. Все още бе мрачно и повече дъждовно, отколкото снежно. Обаче за мен това бе възможно най-идеалното време.
Влязох в кабинета по ГЗМС и ме посрещна мрачна поляна. Вътре бе задушно, не се чуваха никакви птички, а небето бе покрито със сивите облаци, които се виждаха и навън.
-Здравейте! - поздравих учениците усмихнато и весело, а те ми отвърнаха съвсем мудно. Нямаше нужда да се чудя защо, но поляната се настройваше по мен, а не по тях. Едно момиче се изправи от тревата и ме попита:
-Професоре, защо поляната не е слънчева?!
-Защото така! - троснато отвърнах и ученичката веднага си седна отново. Явно бях я поуплашила, но тук трябваше да има и дисциплина.
Отидох в ъгъла на поляната, доколкото тя можеше да има ъгъл, и оттам взех един кафез. В него имаше прекрасна красива птица. Оставих клетката пред учениците и някои от тях въклицаваха учудени.
-Тишина! - казах рязко и в кабинета настъпи гробно мълчание. Вече можех да си преподам урока... - Днес ще Ви запозная с птицата аугурей. - посочих кафеза. - Известен е още като ирландски феникс. Аугуреят е от ХХ категория, безвреден и се опитомява лесно. Среща се в Ирландия, Англия и Северна Европа. Както виждате, ирландският феникс е много слаба птица и прилича на недохранен. Цветът на перата му е тъмен, леко зеленикав. Аугуреят е много плашлив. Храни се с по-големите насекоми, а понякога е с феи. - при последното изречение няколко първокурсника се отвратиха. - Лети само когато вали - днес е идеален ден. В случаите, когато времето е хубаво, ирландският феникс остава във своето гнездо, приличащо на сълза. Ето, във кафеза той си е направил гнездо. - показах на учениците и повечето се приближиха за да разгледат гнездото. - Магьосниците се страхуват да доближат подобна птица, понеже се страхуват от легендата за това създание. То има магическата сила да показва какво ще е времето. Перата му не се иползват за писане, тъй като те отблъскват мастилото. Сега ще го пуснем да полети. - отворих кафеза и зачаках птицата да излети. Тя се поколеба малко, огледа небето, но след това вече бе сигурна. Излетя от кафеза, като плясъкът от крилете й в началото оглуши някои от учениците. Птицата направи няколко кръгчета над нас, показвайки красивата си окраска. След това аз подсвирнах тихо, никой не ме чу, но подсвиркването бе предназначено за птицата. Тя долетя до мен и кацна обратно в кафеза. Искаше ми се да кацне на ръката ми, но самото животно нямаше да поиска. То знаеше какво съм.
-Е, както видяхте, аугуреят излетя. Това означава, че лошото време ще продължи още поне два дена! - всички възнегодуваха, а аз леко се подсмихнах. - За домашно искам да ми напишете нещо като история за аугурей. Измислена случка. При какви обстоятелства срещате аугурей, какво правите с него и т.н. Довиждане! - добавих, когато чух звънецът да иззвънява. Учениците си събраха нещата и излязоха от вратата. Искаше ми се да стоя тук още, но имах и други задължения. Излязох малко след децата, заключих вратата и се отправих към Директорския кабинет.


П.П. РП, че сте били в час, а домашното - на ЛС!!!
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Ан Шеверненко
Втори курс, Капитан на куидичния отбор на Слидерин, Журналист
Втори курс, Капитан на куидичния отбор на Слидерин, Журналист
Ан Шеверненко


Male Pisces Rat
Брой мнения : 44
Точки : 5332
Рожденна дата : 01.03.1996
Присъединил/а се : 28.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Hogwarts

Герой
Име на героя: Аня Шеверненко
Години на героя: 12 години

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок EmptyЧет Дек 24, 2009 11:42 am

Днес Аня имаше ГЗМС. Този час и водеше директореката, затова момичето се стараеше да бъде изрядно. Всички отново влязоха в стаята, приличаща на поляна, но този път, за тяхно удуване тя беше мрачна. Не грееше слънце и не беше толкова приятно, колкото преди. Това малко натъжи слидеринката, но тя не каза нищо, а си седна на мястото, чакайки учителката да започне да говори. Този час тя им разказваше за аугурея. Тя им обезняваше дълго, а второкурсничката в съзнанието си постоянно се опитваше да си го представи, но щом директорката им показа птицата, всички афнаха, включително и Шеверненко. Аугуреят беше по-красив, отколкото тя си представяше. Това, което беше странно за момичето бе, че той летеше само при лошо време, а не при хубаво. В този момент, Аня не съжели, че времето на поляната беше лошо.
Щом птицата разпери своите крила и излетя от клетката всички започнаха да следят нейните движения, дори и най-малките. След това дир.Мозли им каза, че щяло времето да бъде лошо още няколко дни и всички се възмутиха от този факт. После, госпожата им даде домашно и разпусна всички, точно когато звънецът би.
Върнете се в началото Go down
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6288
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок EmptyПет Дек 25, 2009 11:40 am

+10 т.
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Хенри Столнбърг
Първи курс, Рейвънклоу, Бияч
Първи курс, Рейвънклоу, Бияч
Хенри Столнбърг


Male Gemini Dragon
Брой мнения : 138
Точки : 5412
Рожденна дата : 10.06.1988
Присъединил/а се : 08.12.2009
Възраст : 35
Местожителство : Стара Загора

Герой
Име на героя: Хенри Столнбърг
Години на героя: 11 години

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок EmptyПон Дек 28, 2009 7:16 pm

Днешният брой на Пророчески вести се коза доста любопитен,тъй катоХенри се натъкна на саттия,във която се съобщава за двама известни магьсоници-измамници,който се представяли за обикновенни хорица и измъквали парите на мъгълите.Според последните новини от страна на полицията,бегълците са били видяни във Глазгоу-Шоттландия,където се окривали и са готвили планза да ограбят още невинни хора.Досат неща чоещ научаваше,а освен това той научи за раждането на тризнаци във магьосничско семейство,както и опит за покушение на д един от водещите акционерите във Министерството на магията.
Мислите му отново се върнаха към действителността,където му предстоеше час по ГЗМС и ускори крачк,за да не закъснее за час.Когато приситгна,за негово разочорование там имаше само едно момиче учителката,която изглеждаше не особенно доволна от присъствието във часовеет й и във този момент сигурноизмисляше някакво наказание.
Първокрусинкът побърза да седне,перди гневът на учителкаат да се взриви и да си го изкара на тях.Наистина,професор Мозли изглеждаше доста сързита и затова със твърд глас започна да преподава урокът,без да им обърни никакво внмание.
-Днес ще Ви запозная с птицата аугурей. - посочих кафеза. - Известен е още като ирландски феникс. Аугуреят е от ХХ категория, безвреден и се опитомява лесно. Среща се в Ирландия, Англия и Северна Европа. Както виждате, ирландският феникс е много слаба птица и прилича на недохранен. Цветът на перата му е тъмен, леко зеленикав. Аугуреят е много плашлив. Храни се с по-големите насекоми, а понякога е с феи.
За първ път Хенри се запознаваше със тази необикновенна птица,затова се опита да сизапише всичко най-интересно за нейната история и характерните неща,който я отличават.Горе-долу му се наожи да използва три листа прегамент,защото урокът се оказа необикновенно дълго и самата учителка нямаше намерение да перкъсва.
Не му избегна от погледът красвата птица,окятос ен амираше във кафеза и на момчето му се пирйскаше да се доближи до нея и да я рагледа.Половин час по-късно,учителката показа на децата гнездото на птицата и обясни,че Аугуреят притежава магическа птица да прогнозира какво е времето и това,че всички магьосници се страхуват от него.
Истинска приказка се оказа този час и децата напираха да се доближат до птицата,но учителкат не ги пуска поради факта,че нешо непридвидено може да стане.
За светка на тва,коагто освободи птицата от клетката и я приготви за полет,тя им показя наколко пера от нея,който олицетворяваха цветовете на дъгата.
Хенри остана просто зашеметен от видяното и щом птицаат полетя към небето,във него се появи идеята за се поразрови и да намери нещо повече за такиослепително-божествена птица.
Върнете се в началото Go down
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6288
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок EmptyПон Дек 28, 2009 7:54 pm

Пак имаш много изпуснати букви. Ако само бързаш, докато пишеш, по-добре недей. Защото едвам се разчита! Затова ти давам 15 т. Иначе РП-то е хубаво като цяло.
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Емили Ровър
Префект на Слидерин, Първи курс
Префект на Слидерин, Първи курс
Емили Ровър


Female Capricorn Buffalo
Брой мнения : 27
Точки : 5291
Рожденна дата : 28.12.1997
Присъединил/а се : 18.12.2009
Възраст : 26
Местожителство : димитровград

Герой
Име на героя: Емили Ровър
Години на героя: 11 години

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок EmptyВто Дек 29, 2009 10:46 am


Днес Емили имаше ГЗМС. По този предмет и водеше проф. Мозли. Това беше директорката на Хогуортс. На поляната, т. е в кабинета не беше слънчево. Чесно казано се зачудих защо, но някой ме изпревари и попита преди мен. Професорката се тросна и каза, защото така. Добре, че не бях попитала... Щях да умра от срам, грифиндорци ще се пукнат от смях. Защо проф. Анаи Блек и проф. Елеонор Мозли държаха толкова на дисциплината? За миг се замислих и не слушал госпожата.Тя беше взела някакъв кафез. В него имаше прекрасна птица. Беше толкова красива... Скоро разбрах, че това е птицата аугурей. Уау, срещал се само в Ирландия, Англия и Северна Европа. Записах това в тетрадката и продължих да слушам в захлас. Какво? Аугуреят бил много плашлив?! Аз си мислех, че е смело животно. Останах леко разочарована. Записах си, че се храни с насекоми и феи. Хм, интересно... завладя ме едно нещо. Той имал сила да показва какво ще е времето. колко интересно! Просто супер! Скоро госпожата ни каза домашното и би звънецът.
Върнете се в началото Go down
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6288
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок EmptyВто Дек 29, 2009 1:49 pm

+10 т. Можеше да е по-дълго, но все пак е хубаво.
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Симон Морфи
Пети курс, Капитан, Гончия, Метеоролог, Спорт
Пети курс, Капитан, Гончия, Метеоролог, Спорт



Female Pisces Dog
Брой мнения : 20
Точки : 5234
Рожденна дата : 20.02.1994
Присъединил/а се : 02.02.2010
Възраст : 30
Местожителство : ~In the shadows~

Герой
Име на героя: Симон Морфи
Години на героя: 15 години

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок EmptyПет Фев 05, 2010 2:00 am

Сутрешното ставане винаги бе било най-трудно за всеки един ученик на земното кълбо. Винаги беше досадно, когато нахалният будилник зазвъни високо сякаш има за цел да оповести, че е открит нов марков магазин, винаги бе изключително лошо майката ти да дойде да те ръчка все едно е с нож насочен къммесото, а още по-ужасно да се събудиш от навлязлата слънчева светлина сякаш нарочно насочила се към лицето ти и то по вина на някой некадърен идиот, който е дръпнал пердетата. Точно с такова събуждане бе разполагала Морфи тази сутрин, с което й докараха мълниеносоно настроение. Облечена в, може би, най-безвкусната рокля, която бе обличала някога през живота си, обула обувките от миналия ден (нещо, което никога не правеше), гримирала се съвсем бегло, бе посетила всеки един от часовете си и сега стоеше сковано в класната стая по Грижа за магически създания. С някако разочарование бе осъзнала, че дори няма настроение за спорове, така че си стоеше кротко на мястото почти немърдайки, дишайки бавно сякаш потънала в дълбок сън. Клепачите й се бяха повдигнали съвсем бегло, а от случващото се в часа не запомни нищо. Не й и трябваше. Предполагайки, че няма за какво да съжалява просто не обърна и капка внимание на директорката и на съучениците си.
Ах...! Розов плаж на Бахамите, морските вълни, мекия пясък, големи очила, изрязан бански, леден коктейл... Та кога казахте, че идва лятото?
Върнете се в началото Go down
Елеонор Мозли
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Директор, Вълшебство, ГЗМС, ръководител на Рейвънклоу
Елеонор Мозли


Female Virgo Pig
Брой мнения : 665
Точки : 6288
Рожденна дата : 18.09.1995
Присъединил/а се : 15.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Under the water... Searching for you...

Герой
Име на героя: Елеонор Мозли
Години на героя: 19 години, иначе 223

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок EmptyПет Фев 05, 2010 3:51 pm

+25 т.
Върнете се в началото Go down
http://the-earth.forumotion.com/index.htm
Sponsored content





Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок Empty

Върнете се в началото Go down
 
Трети урок
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Трети урок
» Трети урок
» Трети урок
» Трети урок
» Трети урок

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts Academy :: Учебните предмети :: Грижа за магическите създания-
Идете на: