Hogwarts Academy
Добре дошли! Регистрирайте се, ако форума Ви харесва!
Hogwarts Academy
Добре дошли! Регистрирайте се, ако форума Ви харесва!
Hogwarts Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Academy

Училище за вълшебства и магии Хогуортс
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Първи урок

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
проф.Блек
Магипортиране, Летене, Ръководител на Грифиндор, водач на ОФ, Журналист, Редактор
Магипортиране, Летене, Ръководител на Грифиндор, водач на ОФ, Журналист, Редактор
проф.Блек


Female Sagittarius Pig
Брой мнения : 103
Точки : 5433
Рожденна дата : 28.11.1995
Присъединил/а се : 24.11.2009
Възраст : 28
Местожителство : Гримолд 12 ;]

Герой
Име на героя: Грейс Блек
Години на героя: 23 години

Първи урок Empty
ПисанеЗаглавие: Първи урок   Първи урок EmptyЧет Дек 03, 2009 3:24 pm

Днес бе топъл ,слънчев ден.Слънцето грееше високо в небето и огряваше цялата област околко замъка Хогуортс.Щом облякох мантията си,слязох в Голямата зала и закусих набързо,заедно с директорката и останалите преподаватели.Вълнувах се-днес щеше да се проведе първото занятие по Магипортиране.Качих се на седмия етаж и влязох в кабинета,където все още нямаше никого.Седнах на катедрата и прегледах записките си...не след дълго учениците влязоха и заеха местата си.Аз вдигнах глава,подсмихнах се и изведнъж...изчезнах!Учениците се смразиха на местата си,но изведнъж чуха кадифен глас зад тях:
-Добре дошли!-започнах аз-Добре дошли на първия си урок по магипортиране!Аз съм проф.Грейс Блек и ще ви преподавам магипортиране и летене.
Някои от учениците бяха станали от местата си,но след това без да отделят поглед заеха отново местата си.След като направиха това,аз продължих:
-Магипортацията...това е изключително трудна магия за напреднали,която позволява изчезване от едно място и почти незабавното му появяване на друго място.
Чуха се одобрителни възгласи.
-Тази магия е изключително сложна и при неправилното й изпълнение може да предизвика ''разчленяване''-при тези думи самата аз потреперих- т.е. една част от него да остане там откъдето е тръгнал.Както при всички други сфери на магията,магипортирането изисква голяма концентрация и непоколебимост...Но достатъчно за това...Типовете магипортиране са два-замахнах с пръчката към дъската и се появиха следните думи:
Единично магипортиране

Учениците извадиха пера и пергамент и зачакаха...
-При него се изисква магьосникът да се завърти три пъти на пети,като мислите му са насочени единствено,и само към мястото,където ще се магипортира...Вторият вид е груповото:
Групово магипортиране

-Извършва се,като магипортиращият се чрез хващане на друг човек(най-често малолетни),се магипортира заедно с тях на друго място.Е ,това е!

За домашно:Рп,че сте били в час(тук) и съчинение,какво сте разбрали от урока (на ЛС).Ако имате въпроси-питайте! Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Джесика Адамс
Втори курс, Слидерин
Втори курс, Слидерин
Джесика Адамс


Female Sagittarius Dog
Брой мнения : 48
Точки : 5343
Рожденна дата : 06.12.1994
Присъединил/а се : 28.11.2009
Възраст : 29
Местожителство : Там където е сърцето ми...

Герой
Име на героя: Джесика Адамс
Години на героя: 12 години

Първи урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи урок   Първи урок EmptyЧет Дек 03, 2009 3:49 pm

Още малко и часовете щяха да свършат. Джес беше ядосана, с Алес бе бяха скарали и то за една голяма простотия. След часа по Пророкуване на Джес не и ссе говореше, защото заради миризмата от билки и беш зле, затова когато видя вторкурсника само му махна и продължи. Заради това нейно тъпо държание той и се сърди, да първокурсничката е виновна и в момента е ядосана не на друг а на себе си. Адамс нямаше търпение да денят да свърши, щеше да отиде до езерото и да помисли, а след това да се извини на приятеля си.
Тя тихо влезе в стаята по магипортиране, за найна изненада видя че професорката е вътре. Тя само и хвърли бегъл поглед, и седна на мястото си. Косата и беше червена, което предсказваше беда, точно сега на Джес не и се говореше изобщо. Щом звънеца оповести началото на часа, Адамс не си направи труда да се съсредоточи. Тя изобщо не слушаше какво говори професор Блек. Седеше с глава забучена надолу, гледайки сребърното сърчице висящо на врата и. Сълза се стече по лицето и, тя мразеше когато се кара с някого. Слидеринката бързо я избърса и се овладя поне за сега, щом двигна глава видя че професорката я няма но пък гласът и още се чува в стаята.
Тя се обърна и видя че е зад всички, явно се беше магипортирала, колко интересно. Джес се беше магипортирала хиляди пъти, с баща си и знаеше доста работи. Точно затова щом Блек, заговори по урока, първокурсничката не слушаше много. Тя нямаше търпение да види Алекс и да му се извини.
Най - накрая отегчителното говорене на професорката свърши, часът приключи странно бързо. Преди да стане Адамс погледна през прозореца, залеза отново бе толкова красив. Щом го видя Джес си спомни за вчера, сети се за първата си целувка с него. Отново горещи и големи сълзи текнаха по лицето и. Без да се бави Адамс, побягна на вън...
Върнете се в началото Go down
http://mayhem12.deviantart.com/
 
Първи урок
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Първи урок
» Първи урок
» Първи урок
» Първи урок
» Първи урок

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts Academy :: Учебните предмети :: Магипортиране-
Идете на: